Tydzień Ziemi

W dniach od 6-12 kwietnia 2011 roku w Zabrzu odbywał się XVIII Tydzień Ziemi. Hasło przewodnie obecnej edycji – Czarno(y) las - nawiązywało do decyzji Zgromadzenia Ogólnego ONZ ustanawiającego rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów.

Organizatorami konkursów "Tygodnia Ziemi" było Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Urząd Miasta Zabrze, a honorowy patronat objęła Pani Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Zabrza. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła  w konkursach "Tygodnia Ziemi", a oto nasi laureaci:

• Mateusz Moczygęba (klasa 1GB) II nagroda w konkursie fotograficznym "Las -strefa życia",
  • Aleksandra Biskup (klasa 3GC) wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Las – strefa życia",
  • Maja Witkowska (klasa 1GA) nagroda w konkusie "Leśny desing",
  • Aleksandra Zychowicz (klasa 1LOAB) III nagroda w konkursie poetyckim "Jesteśmy w lesie…",
  • Kamil Wrzosek (klasa 2LO) wyróżnienie w konkursie poetyckim "Jesteśmy w lesie…",
  • Kamil Wrzosek (klasa 2LO) wyróżnienie w konkursie na projekt znaczka pocztowego.