Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS – zespołu nabytego niedoboru odporności, stanowiącego końcowy etap nieleczonego zakażenia HIV.

Codziennie w Polsce średnio 3 osoby dowiadują się o swoim zakażeniu wirusem HIV, jednak zakażenie to nie wyrok. Osoba która dowie się o nim odpowiednio wcześnie, ma szansę uchronić się przed rozwinięciem pełnoobjawowego AIDS.

Dlatego tak ważna jest wiedza, mają ją laureaci naszego

„Szkolnego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS ” zorganizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Gliwicach dla klas pierwszych technikum.

W ramach upowszechniania wiedzy na temat HIV/AIDS na korytarzu szkolnym dostępne dla uczniów były ulotki oraz plakaty informacyjne. Konkurs składał się z dwóch etapów, w części pierwszej brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, natomiast piętnastu uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu. Uczniowie którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez PSSE w Gliwicach, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.
Z całego serca gratulujemy wygranym wiedzy i wspaniałych nagród otrzymanych osobiście z rąk Pani Karoliny Z. oraz Pani Marzeny W. reprezentujących Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Gliwicach.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
I miejsce- Jakub Faron, klasa 1 TC
II miejsce – Goliński Kacper, klasa 1 TC
III miejsce- Jakub Kozak, klasa 1 TB

Previous post Narodowe Święto Niepodległości
Next post Konkurs historyczny