Konkurs – żołnierze wyklęci

Szanowni Państwo Nauczyciele,_

_Drodzy Uczniowie, _

W nawiązaniu do wcześniej korespondencji przypominam, że do 12 lutego2020 r. można nadsyłać prace w Jubileuszowym V Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, którego organizatorem jest Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs jest skierowany do ostatnich klas szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Na laureatów w obu

kategoriach czekają wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, zaś finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. W związku z tym, że w tym roku odbywa się jubileuszowa edycja konkursu, zaproszenie na wycieczkę do Brukseli otrzymają także nauczyciele –opiekunowie zwycięskich prac.

Konkurs jest wpisany do wykazu znajdującego się na stronie internetowej Śląskiego Kuratora Oświaty. Patronat naukowy nad

konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej, zaś patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio FIAT, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal Częstochowskie 24. W załączeniu przesyłam regulamin wraz z załącznikami oraz okolicznościowy plakat.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www. jadwigawisniewska.pl [1] w zakładce „Konkursy”.

Już dziś, w imieniu Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, pragnę zaprosić Państwa do udziału w uroczystej gali rozstrzygnięcia Konkursu, która odbędzie się 29 lutego 2020 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Będzie jej towarzyszył koncert patriotyczny znanego rapera, przedstawiciela młodego pokolenia – „Tadka” Polkowskiego. W załączeniu przesyłam okolicznościowy plakat z prośbą o promocję wydarzenia wśród Uczniów i Nauczycieli Państwa szkoły. Wstęp na galę i koncert jest bezpłatny, mogą wziąć w niej udział nie tylko uczestnicy konkursu, ale wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego.

Z wyrazami szacunku

Adrian Musiał – Asystent Poseł do PE

Jadwigi Wiśniewskiej

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!