Finał XI edycji konkursu historycznego „STAN WOJENNY – represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku”

17.12.2019 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się W konkursie wzięły udział 3 reprezentacje z następujących zabrzańskich szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14, Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół Nr 3. Bezkonkurencyjne zwycięstwo przypadło uczniom  ZSO 14, na drugim miejscu uplasowało się ZS3, a trzecie miejsce zajęli uczniowie CE. Wszyscy finaliści konkursu wykazali się dużą wiedzą, czym wzbudzili  uznanie wśród  zaproszonych gości.  Dla wszystkich uczestników finału przygoptowano atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli: Urząd Miasta Zabrze, IPN Katwoice, Śląsko – Dąbrowska Solidarność. Konkurs uświetnili swoją obecnością :
Jan Pawluch – zastępca Prezydenta Miasta Zabrze;
Ewa Borys – wizytator ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych Kuratorium Oświaty;

Jolanta Jaskółka – prezes ZNP w Zabrzu;
Grzegorz Kuźnicki – członek Zarządu Regionu Śląsko- Dąbrowskiego
NSZZ Solidarność, przewodniczący NSZZ Solidarność przy KWK Bielszowice
Wśród gości znaleźli się także represjonowani w stanie wojennym;
Eugeniusz Karasiński – przewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w stanie wojennym, więzień polityczny;

Janusz Siech – przewodniczący Solidarności pracowników zabrzańskiej oświaty, internowany w stanie wojennym.