Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca br. dołączyliśmy do zabrzańskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Alicja Gabor oraz Błażej Kamiński wzięli udział w uroczystości pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego (ul. Wolności 279) o godz. 11.00, a później dołączyli do szkolnych obchodów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem pani Małgorzaty Marzec. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych naszej szkoły oraz SP nr 3 pani dyrektor przywitała zgromadzonych gości m.in. zastępcę prezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego, przedstawiciela Rady Miejskiej pana Dariusza Waleriańskiego, przedstawicieli  Muzeum Górnictwa Węglowego i panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. 

Następnie Monika Zienkiewicz przejmująco zaśpiewała piosenkę o rtm. Pileckim pt."4859", Julia Hyla i Wiktoria Mader przypomniały kim byli żołnierze wyklęci, a Cezary Toczyński, Radosław Glapiak, Alicja Gabor i Błażej Kamiński wcielili się w rolę Inki, rotmistrza, generała "Nila" i Łukasza Cieplińskiego. Na koniec Alicja Gabor odegrała scenę z wiersza Leszka Andrzeja Mroczkowskiego „Ostatni list do Matki”. Za oprawę muzyczną i nagłośnienie odpowiadał Dominik Kwiecień. Po części artystycznej  uczniowie szkoły razem z pocztami sztandarowymi i szanownymi gośćmi udali się do Parku im.rtm. Pileckiego, by złożyć kwiaty pod tablicą poświęconą rotmistrzowi.

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!