Konkurs historyczny

14.12.2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się finał X edycji konkursu historycznego pod hasłem „STAN WOJENNY – represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku”. W konkursie wzięły udział cztery reprezentacje z następujących zabrzańskich szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących – I Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Nr 3 – Technikum nr 3, XI Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 15. Po wyrównanej walce zwycięstwo przypadło uczniom Zespołu Nr 3  w składzie : Grzegorz Polak, Grzegorz Gajewski, Jakub Mücke. Na drugim miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące – w składzie: Julia Musioł, Paweł Fulkin, Dominik Olcha, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 15 – Julia Macha, Dawid Machulik, Szymon Szadkowski. IV miejsce należało do  reprezentacji Gimnazjum nr 1 – Karoliny Feige, Marty Goldman, Agaty Musiał.  Po raz drugi rozegrano także konkurs dla publiczności, który wygrali uczniowie klasy  2 LOA/B. Wszyscy finaliści konkursu wykazali się dużą wiedzą, czym wzbudzili duże uznanie wśród  zaproszonych gości.  

Konkurs uświetnili swoją obecnością :
inspektor Jarosław Kowalcze  – przedstawiciel Wydziału Oświaty Miasta Zabrze;
wizytator Witold Szmidke – przedstawiciel Delegatury w Gliwicach KO Katowice;
Grzegorz Kuźnicki – przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko- Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, przewodniczący NSZZ Solidarność przy KWK Bielszowice;
Stanisław Koniak – przewodniczący Komisji Zakładowej  NSZZ Solidarność KWK Zabrze w 1980 r. były wiceprzewodniczący
 w stanie wojennym, były wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym;

Po zakończonym konkursie znamienici goście dzielili się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z okresu stanu wojennego, opowiadali o tych trudnych dla Polski i Polaków latach oraz o walce, wierze i nadziei, które pozwoliły im znieść najgorszy czas represji i wrócić do normalnego życia.

 

 

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!