Ogólnopolski Tydzień Kariery

OTK od poniedziałku 15 do  20 października, jak co roku zawitał do zabrzańskich szkół.
W ramach działań realizowane są różne zadania: spotkania związane
z problematyką doradztwa zawodowego, kiermasz ofert pracy, dni otwarte klasopracowni przedmiotów zawodowych, konkursy.

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu odbyła się druga edycja konkursu w naszym mieście pod nazwą  „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Jest to bardzo ciekawa i inspirująca metoda pracy z młodzieżą, którą warto wykorzystać na lekcjach przedsiębiorczości czy też działalności gospodarczej.

Symulacyjna i ekonomiczna gra planszowa, polega na wcieleniu się w przeszłościowe postaci andrychowskich rzemieślników i zgromadzeniu  w wyniku aktywnej działalności  jak największego kapitału.

Nasze dwa niezwykle zmotywowane i operatywne zespoły – reprezentanci XI Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 3 dzisiaj wraz z wieloma innymi drużynami przystąpiły
do rywalizacji.

Pierwszy etap oba nasze zespoły przeszły „bezproblemowo” i awansowały do ścisłego finału,
w którym udział wzięło 10 dwuosobowych drużyn.

Naszą placówkę reprezentowali: Szymon Wolniewicz i Grzegorz Hajok z XI LO, Karolina Dyrszlag i Alicja Gabor z Technikum Nr 3 – które w ostatecznej rozgrywce zdobyły tytuł ZABRZAŃSKIEGO DRUGIEGO WICEMISTRZA BIZNESU.

Opiekunami grup byli nauczyciele podstaw przedsiębiorczości i działalności gospodarczej: Anna Milcarz – dyrektor szkoły i Krzysztof Włochowski.

GRATULUJEMY.

!!! Klasa mundurowa – straży pożarnej oraz Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej ZAPRASZAMY !!!