Wielki finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Bezpieczny Uczeń

26 marca 2018 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Zabrzu miał miejsce finał konkursu Bezpieczny Uczeń. Spośród licznych prac nadesłanych do naszej szkoły komisja w składzie Agnieszka Czemny (organizator), Joanna Zajączkowska (pedagog szkolny) oraz Agnieszka Bylica (wicedyrektor szkoły, nauczyciel informatyki) wyłoniła następujących zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwycięski plakat na temat „ „Wiem, że nie mogę, więc tam nie wchodzę” stworzyła Aleksandra Pogoda z Zabrza. Miejsce drugie zajęła Zofia Zmorek
z Rybnika a trzecie Radosław Nalberski z Myszkowa.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  zwycięską prezentację na temat  „Phishing- nie daj się złapać w sieć” stworzyła Justyna Wawrzynczok z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajęli  Wiktoria Modrzik i Szymon Stryjewski z Zabrza ze swoim bardzo ciekawym filmem. Trzecie miejsce zajął Rafał Kozłowski z Chorzowa, który również przygotował prezentację.

Nagrody zostały ufundowane przez firmę Ikaria z Łodzi (imienne certyfikaty na ochronę komputera oraz liczne gadżety) oraz firmę Kaspersky Lab Polska(oprogramowanie antywirusowe). Bardzo dziękujemy naszym sponsorom.

Współorganizatorem konkursu jest Straż Miejska w Zabrzu, dlatego też podczas finału towarzyszył nam z jej ramienia pan Michał Kramek wraz ze współpracownikami z programu Lepiej Razem Niż Osobno- panią pedagog Darią Mazurek i panem Maciejem Markowskim z Komendy Miejskiej w Zabrzu (referat ds. przestępczości nieletnich). Na nasze zaproszenie pan Maciej Markowski wygłosił prelekcję na temat zagrożeń w sieci oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace, ich opiekunom za przygotowanie do konkursu, naszym sponsorom za przygotowanie nagród oraz gościom za przybycie.

Do zobaczenia za rok!

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
Chmurka aktualności
70 – LECIE SZKOŁY!