Elektrycy w Strefie Ekonomicznej w Gliwicach

Uczniowie Technikum Nr 3 mieli okazję zwiedzić Rozdzielnię Mocy 110/20 kV, znajdującą się w tzw, Strefie Ekonomicznej w Gliwicach. Rozdzielnia ta, będąca własnością firmy Tauron Dystrybucja S.A., zaopatruje w energię elektryczną m.in. takie firmy jak: GM Manufacturing Poland Sp.z o.o. – inwestycja koncernu General Motors, produkcja samochodów osobowych marki OPEL, NGK Ceramics Polska – japoński producent filtrów cząsteczek stałych do silników wysokoprężnych czy Kirchoff Polska – niemiecka firma produkująca części samochodowe.
Przyszli elektrycy z Zespołu Szkół Nr 3 w Zabrzu mogli zobaczyć jak wygląda nowoczesna rozdzielnia mocy od wewnątrz, poznać sposoby sterowania urządzeniami wysokich napięć i przekonać się, że praca elektryka może być bardzo ciekawym i dobrze płatnym zawodem.
 

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
Chmurka aktualności
70 – LECIE SZKOŁY!