Skarbnikowe Gody

27 września nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznych obchodach Święta Miasta Zabrze!

Była to już 92 rocznica nadania Zabrzu praw miejskich.  Uroczystość rozpoczęła się od  pochodu ulicami miasta. W Parku Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela odbyła się impreza plenerowa, podczas której wystąpili m.in. Papa D, Ślonski Azyl oraz Łąki Łan. Program imprezy obejmował również występy dzieci i młodzieży z zabrzańskich placówek, pokaz strażacki oraz flash mob tanecznie.

Również nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w barwnym korowodzie dostosowując estetyk ę uczestników do myśli przewodniej – Zabrze w Sercu Europy. Za grupą uczniów w strojach górniczych i uczennic w strojach ludowych mających podkreślać nasze korzenie regionalne, niesione było wielkie serce w barwach Zabrza otoczone flagami państw Europy. W trakcie kawalkady zdawało się ono pulsować w rytm serc mieszkańców Zabrza wyznaczany energicznymi krokami i entuzjastycznym machaniem flagami. Liczna reprezentacja naszej szkoły była jak zwykle wyróżniającym się elementem przemarszu uświetniającego Skarbnikowe Gody.

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
Chmurka aktualności
70 – LECIE SZKOŁY!