XX Tydzień Ziemi

W dniach 16-22 kwietnia 2013 uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w obchodach XX Tygodnia Ziemi w Zabrzu.

Organizatorzy imprezy, której hasłem przewodnim było "Woda łączy"- Urząd Miasta Zabrze oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowali wiele różnorodnych form uczestnictwa takich jak: konkursy, warsztaty, prelekcje, wystawy, zawody sportowe.

W wielu imprezach młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła i odnosiła duże sukcesy takie jak:
  • I nagroda w konkursie poetyckim "Źródło"  Nikola Jabłecka kl.3 LOA/B,
  • II miejsce w Turnieju Trójek Siatkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze z udziałem Aleksandry Zychowicz kl. 3LOA/B,
  • IV nagroda konkursie internetowym „ŚWIAT POUKŁADANY, CZYLI RZECZ O SEGREGACJI ODPADÓW W MOJEJ GMINIE”  Agnieszka Kałuża i Krzysztof Rusek kl.IV TB

18 kwietnia uczniowie klasy 2 LOA wzięli udział w ciekawym wykładzie dr hab. Anny Orczewskiej "Od zwrotnika do równika, czyli jak woda kształtuje krajobrazy roślinne".

19 kwietnia uczniowie klasy 2 GA wzięli udział w corocznej akcji organizowanej w ramach Tygodnia Ziemi przez naszą szkołę "Bytomka przyjazna ludziom". Pod czujnym okiem pani Joanny May – biologa i pani Mileny Iżykowskiej – chemika badali stan wód rzeki Bytomki.