Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śródziemiu

W naszej szkole po niedawno zakończonym konkursie dla fanów sagi “Zmierzch”, przyszła kolej na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śródziemiu J.R.R Tolkiena.

Uczniowie z zabrzańskich szkół mogli przetestować swoją wiedzę na temat książek J.R.R. Tolkiena i ich ekranizacji. Zwycięzcy otrzymali m.in plakaty z filmu “Hobbit. Niezwykła podróż” ufundowana przez dystrybutora filmu – Forum Film Poland. W pisemnych eliminacjach 21 marca 2013 r. wzięło udział 35 uczniów z 5 szkół, do finału przeszła najlepsza 10 uczniów gimnazjum i 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Finał dla gimnazjum odbył się 9 kwietnia, a dla szkoły ponadgimnazjalnej 16 kwietnia 2013 r. Młodzież musiała m.in. wykazać się wiedzą ogólna na temat filmów i książek oraz znajomością geografii Śródziemia, rozpoznać postacie po cytacie z książki, odgadnąć, kto wypowiedział dane słowa. Wszyscy świetnie się bawili, a konkurencja była zacięta.
Zwyciężyli:
 
W kategorii gimnazjum
  1. Jakub Szocik – Gimnazjum nr 21
  2. Jakub Plaza – Gimnazjum Nr 2
  3. Grzegorz Polak – klasa 1GC
 
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne
  1. Damian Kozdraś – klasa 1TAC
  2. Bartłomiej Subotowicz – klasa 1TC
  3. Damian Bischof – klasa 1TAB
 

Organizatorami konkursu byli Małgorzata Marzec, Grzegorz Sobczyk, Agnieszka Czemny. 

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!