Spotkanie z artystą

3 października br. dziennikarze z klasy 2LOB zostali zaproszeni do pracowni znanego zabrzańskiego artysty Pana Kazimierza Szołtyska.

W ciągu dwóch godzin, które spędzili na X piętrze jednego z zabrzańskich bloków (z przepiękną panoramą naszego miasta za oknami), słuchali opowieści o trudnej, ale fascynującej pracy światowej sławy malarza i grafika. Historie te przeplatane były anegdotami i wspomnieniami o ludziach i magicznych  miejscach Zabrza. Drugą część spotkania z Panem K. Szołtyskiem wypełniły  opowiadania o grafice -  jego ulubionej formie artystycznej .Uczniowie zobaczyli, jak powstają grafiki oraz sami uczestniczyli w ich wykonaniu. A wszystko to miało miejsce w małej dwupoziomowej pracowni, pełnej zabytkowych mebli, pamiątek gromadzonych przez lata oraz rozwieszonych na ścianach pracach artysty.  Żegnając się z nami Pan K. Szołtysek podarował każdemu z nas jedną ze swoich grafikTo było dla wszystkich wspaniałe spotkanie i przepiękna lekcja sztuki…

  

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
Chmurka aktualności
70 – LECIE SZKOŁY!