„Żołnierze wyklęci”

1 marca br. w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie młodzieży z zaproszonym gościem – kombatantem żołnierzem AK ppłk. Tadeuszem Jonczym.


W trakcie uroczystości zaprezentowano fragment filmu fundacji filmowej AK „Żołnierze wyklęci” oraz wysłuchano referatów młodzieży poświęconych tej tematyce. Michał Hoszkiewicz z kl. I LOA przedstawił zebranym genezę święta i wyjaśnił pojęcie żołnierzy wyklętych, Kamila Spendel z kl. II LOA zapoznała zebranych z działalnością zrzeszenia Wolność  i Niezawisłość natomiast Natalia Rostkowius zaprezentowała sylwetkę jednego z „wyklętych”  prezesa IV  Zarządu WiN-u, mieszkańca  Zabrzu, Łukasza Cieplińskiego.

 

 

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
Chmurka aktualności
70 – LECIE SZKOŁY!