„Żołnierze wyklęci”

1 marca br. w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie młodzieży z zaproszonym gościem – kombatantem żołnierzem AK ppłk. Tadeuszem Jonczym.

W trakcie uroczystości zaprezentowano fragment filmu fundacji filmowej AK „Żołnierze wyklęci” oraz wysłuchano referatów młodzieży poświęconych tej tematyce. Michał Hoszkiewicz z kl. I LOA przedstawił zebranym genezę święta i wyjaśnił pojęcie żołnierzy wyklętych, Kamila Spendel z kl. II LOA zapoznała zebranych z działalnością zrzeszenia Wolność  i Niezawisłość natomiast Natalia Rostkowius zaprezentowała sylwetkę jednego z „wyklętych”  prezesa IV  Zarządu WiN-u, mieszkańca  Zabrzu, Łukasza Cieplińskiego.