Archiwum z miesiąca Marzec 2020

Konkurs – żołnierze wyklęci

Szanowni Państwo Nauczyciele,_

_Drodzy Uczniowie, _

W nawiązaniu do wcześniej korespondencji przypominam, że do 12 lutego2020 r. można nadsyłać prace w Jubileuszowym V Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, którego organizatorem jest Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs jest skierowany do ostatnich klas szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Na laureatów w obu

kategoriach czekają wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, zaś finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. W związku z tym, że w tym roku odbywa się jubileuszowa edycja konkursu, zaproszenie na wycieczkę do Brukseli otrzymają także nauczyciele –opiekunowie zwycięskich prac.

Konkurs jest wpisany do wykazu znajdującego się na stronie internetowej Śląskiego Kuratora Oświaty. Patronat naukowy nad

konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej, zaś patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio FIAT, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal Częstochowskie 24. W załączeniu przesyłam regulamin wraz z załącznikami oraz okolicznościowy plakat.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www. jadwigawisniewska.pl [1] w zakładce „Konkursy”.

Już dziś, w imieniu Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, pragnę zaprosić Państwa do udziału w uroczystej gali rozstrzygnięcia Konkursu, która odbędzie się 29 lutego 2020 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Będzie jej towarzyszył koncert patriotyczny znanego rapera, przedstawiciela młodego pokolenia – „Tadka” Polkowskiego. W załączeniu przesyłam okolicznościowy plakat z prośbą o promocję wydarzenia wśród Uczniów i Nauczycieli Państwa szkoły. Wstęp na galę i koncert jest bezpłatny, mogą wziąć w niej udział nie tylko uczestnicy konkursu, ale wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego.

Adrian Musiał – Asystent Poseł do PE

Jadwigi Wiśniewskiej

Filmy prezentujące wybrane kierunki w naszej szkole

Wybrane kierunki w naszej szkole:

Wyróżnienie za teledysk i wykonanie piosenki „Inka – ostatni gryps”!

Teledysk i wykonanie piosenki „Inka – ostatni gryps

Z wielką przyjemnością informujemy, że 29 lutego – podczas gali finałowej  V Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” organizowanego przez  Europosłankę Jadwigę Wiśniewską uczniowie naszej szkoły – Natalia Długosz (2 LOA/B) i Patryk Bielat-Rudnicki (1 TBP) zdobyli wyróżnienie za teledysk i wykonanie piosenki „Inka – ostatni gryps”. Słowa napisał nauczyciel historii – Pan Paweł Łukasik.
Gratulujemy Uczniom i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Strona organizatora konkursu

Zamknięta Szkoła!

W związku z decyzją MEN w szkole zawiesza się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 12.03 do 25.03.
Nauczyciele mogą świadczyć pracę zdalną, pozostając z uczniami w kontakcie elektronicznym, mając na szczególnej uwadze potrzeby maturzystów.
ODWOŁANIE ZAJĘĆ NASTĘPUJE W CELU OGRANICZENIA DO MINIMUM KONTAKTÓW MIĘDZY LUDŹMI, A PRZEZ TO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA.

Konkurs „Pasja Podróżowania”

Konkurs Pasja PodróżowaniaZapraszam do udziału w konkursie  „Pasja Podróżowania”.  Gościem honorowym V edycji  będzie Pan Michał Woroch.

Podstawowe informacje dotyczące naszego przedsięwzięcia.

• Termin spotkania: 02.04.2020, czwartek godz. 10:00 – 12:00,
  • Miejsce spotkania: Łaźnia Łańcuszkowa w Zabrzu (ul. Wolności 408, 41-800 Zabrze),
  • Liczba gości: 150 – 200 osób,
  • Temat konkursu: „Przełamując bariery…”,
  • Forma i cel konkursu: Wykonanie i przedstawienie prezentacji turystycznej dotyczącej tematu konkursu;
  • Program dodatkowy: Prelekcja P. Michała Worocha –  niepełnosprawnego podróżnika, który na wózku inwalidzkim przemierzył obie Ameryki. Michał Woroch jest laureatem  prestiżowej nagrody „Kolosa” 2019  w kategorii  „Wyczyn roku”.

Egzamin zawodowy harmonogramy.

Nowe informacje odnośnie sesji letniej egzaminu zawodowego.

• Komunikat o dostosowaniach egz. zawodowy

• Komunikat o harmonogramie formuła 2017

• Komunikat o harmonogramie formuła 2012

• Egzamin maturalny 2020