Archiwum z miesiąca Grudzień 2019

Ruszył XXVIII Finał WOŚP

19 grudnia w ZS 3 ruszył XXVIII Finał WOŚP. W tym roku zbieramy na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorami tegorocznej zbiórki są uczniowie klasy 3 LOA/B wraz z wychowawczynią. Przygotowali oni  wiele atrakcji dla uczniów i nauczycieli ZS3, wśród których warto wymienić – licytację plakatów oraz szczęśliwych numerków, loterię, w której każdy los wygrywa. Zapraszamy do wspólnej zabawy, zbieranie funduszy potrwa do 10 stycznia 2020 r.

Finał XI edycji konkursu historycznego „STAN WOJENNY – represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku”

17.12.2019 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się W konkursie wzięły udział 3 reprezentacje z następujących zabrzańskich szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14, Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół Nr 3. Bezkonkurencyjne zwycięstwo przypadło uczniom  ZSO 14, na drugim miejscu uplasowało się ZS3, a trzecie miejsce zajęli uczniowie CE. Wszyscy finaliści konkursu wykazali się dużą wiedzą, czym wzbudzili  uznanie wśród  zaproszonych gości.  Dla wszystkich uczestników finału przygoptowano atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli: Urząd Miasta Zabrze, IPN Katwoice, Śląsko – Dąbrowska Solidarność. Konkurs uświetnili swoją obecnością :
Jan Pawluch – zastępca Prezydenta Miasta Zabrze;
Ewa Borys – wizytator ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych Kuratorium Oświaty;

Jolanta Jaskółka – prezes ZNP w Zabrzu;
Grzegorz Kuźnicki – członek Zarządu Regionu Śląsko- Dąbrowskiego
NSZZ Solidarność, przewodniczący NSZZ Solidarność przy KWK Bielszowice
Wśród gości znaleźli się także represjonowani w stanie wojennym;
Eugeniusz Karasiński – przewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w stanie wojennym, więzień polityczny;

Janusz Siech – przewodniczący Solidarności pracowników zabrzańskiej oświaty, internowany w stanie wojennym.

Nasza uczennica Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

16 grudnia 2019 r.  uczennica XI Liceum Ogólnokształcącego – Gabriela Zioła – uczestniczyła w gali wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Przypomnijmy, że Laureatka osiągnęła średnią nauczania 5.5 na koniec II klasy liceum. Gabrysi życzymy dalszych sukcesów, zwłaszcza podczas egzaminu dojrzałości.

Klasa III na wycieczce do Krakowa

12 grudnia klasa 3 LOA/B wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy  "Rydlówkę", czyli miejsce powstania "Wesela" S. Wyspiańskiego, a później pojechaliśmy do Fabryki "Emalia" O. Schindlera. Wyjazd zakończył się spacerem po Rynku Głównym oraz udziałem w świątecznym jarmarku.