Archiwum z miesiąca Czerwiec 2019

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca o godzinie 8.30. Zapraszamy:)

Z pamiętnika biologa

Jesienią biolodzy odwiedzili Ogród Botaniczny w Zabrzu .Wzięli tam udział  w lekcji biologii pt. "Różnorodność gatunkowa roślin Ogrodu Botanicznego", którą przeprowadziła nauczycielka Joanna May. Przeczytaj resztę tego wpisu »

Z wizytą w Palmiarni

W kwietniu uczniowie klasy 2LOA/B, którzy rozszerzają biologię i chemię udali się wraz ze swoimi nauczycielkami Joanną May i Joanną Cieplińską- Lis do Palmiarni w Gliwicach. Podziwiali tam różne gatunki roślin i zwierząt.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Badanie wody

W czerwcu biolodzy z klasy 2LOA/B przeprowadzili biologiczne i chemiczne badanie wody w Bytomce.1 etap badania odbył się w terenie i polegał na poszukiwaniu organizmów wskaźnikowych oraz ogólnej ocenie wody.2 etap polegał na obserwacji mikroskopowej i analizie chemicznej przyniesionych do szkoły próbek.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Z pamiętnika biologa

W czerwcu uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Zabrzu otrzymali tytuł Mistrza Polski w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe w IV Edycji Konkursu Ekologicznego "Edukujemy-Pomagamy" w grupie konkurujemy organizowanego przez Organizację Odzysku S.A. REBA. Od 2016 r. zebraliśmy ponad 800 kg baterii. Przeczytaj resztę tego wpisu »

Rekrutacja 2019

Tauron

Firma Tauron Dystrybucja zaprasza uczniów 3 klas gimnazjalnych i 8 klas podstawowych do zdobycia zawodu elektryka w Zespole Szkół Nr 3 . Firma Tauron jest zainteresowana  pozyskaniem praktykantów i elektryków z naszej szkoły!!!