Archiwum z miesiąca Marzec 2019

Odwiedziny w pracowni krawieckiej

We wtorek 12.03.19 klasa 3GC wraz z opiekunami odwiedziła pracownię krawiecką w Zabrzu-Biskupicach. Wycieczka ta przeprowadzona była  w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego. W zespole Szkół Nr 3 w Zabrzu zostaną otwarte dwa nowe zawody związane z projektowaniem, wykrojem i szyciem. Nasze nowe atrakcyjne kierunki kształcenia to: Technik Przemysłu Mody w Technikum Nr 3 oraz krawiec w Szkole Branżowej I stopnia Nr 4.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca br. dołączyliśmy do zabrzańskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Alicja Gabor oraz Błażej Kamiński wzięli udział w uroczystości pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego (ul. Wolności 279) o godz. 11.00, a później dołączyli do szkolnych obchodów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem pani Małgorzaty Marzec. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych naszej szkoły oraz SP nr 3 pani dyrektor przywitała zgromadzonych gości m.in. zastępcę prezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego, przedstawiciela Rady Miejskiej pana Dariusza Waleriańskiego, przedstawicieli  Muzeum Górnictwa Węglowego i panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.  Przeczytaj resztę tego wpisu »

Wygrana w konkursie!!

Od kilku lat 1 marca jest  świętem Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w kinie Amok w Gliwicach odbyło się wręczenie nagród w IV Wojewódzkim Konkursie "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie". Z największą radością informujemy, że dzieło naszych Uczniów – Moniki Zienkiewicz z 3 LOA/B oraz Samuela Krzyczkowskiego z 3 TB zdobyło I miejsce. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego, który ma odbyć się pod koniec marca br.
Zwycięzcy konkursu zaprezentowali teledysk do piosenki autorstwa Pawła Łukasika "4859", zachwycił on komisję oraz zebranych  na gali gości. Chwalono nie tylko piękne słowa pieśni, ale także przejmujące wykonanie Moniki oraz w pełni profesjonalny teledysk autorstwa Samuela. Opiekunem projektu była polonistka Sylwia Mazuga, wielką pomoc okazali także: Dominik Argasiński z kl. 4 TA oraz nasz absolwent  Krzysztof Cisowski. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i nauczycieli, gratulujemy wszystkim wielkiego sukcesu !!!

Zapraszam do obejrzenia teledysku TELEDYSK

Profesjonalne laboratorium szkoleniowe

28 lutego w naszej szkole prezentował się nowoczesny samochód ciężarowy o wdzięcznej nazwie " Klementyna". Można było uczestniczyć w pokazie profesjonalnego laboratorium szkoleniowego na kółkach, prezentującego nowości z branży elektrycznej. Podczas prelekcji była możliwość zapoznania się z historią firmy WAGO oraz jej rewolucyjną techniką zaciskową. Przeczytaj resztę tego wpisu »