Archiwum z miesiąca Grudzień 2018

Konkurs historyczny

14.12.2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się finał X edycji konkursu historycznego pod hasłem „STAN WOJENNY – represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku”. W konkursie wzięły udział cztery reprezentacje z następujących zabrzańskich szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących – I Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Nr 3 – Technikum nr 3, XI Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 15. Po wyrównanej walce zwycięstwo przypadło uczniom Zespołu Nr 3  w składzie : Grzegorz Polak, Grzegorz Gajewski, Jakub Mücke. Na drugim miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące – w składzie: Julia Musioł, Paweł Fulkin, Dominik Olcha, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 15 – Julia Macha, Dawid Machulik, Szymon Szadkowski. IV miejsce należało do  reprezentacji Gimnazjum nr 1 – Karoliny Feige, Marty Goldman, Agaty Musiał.  Po raz drugi rozegrano także konkurs dla publiczności, który wygrali uczniowie klasy  2 LOA/B. Wszyscy finaliści konkursu wykazali się dużą wiedzą, czym wzbudzili duże uznanie wśród  zaproszonych gości.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

„Wkraczasz w dorosłość- wybieraj”

"Wkraczasz w dorosłość- wybieraj"

Nasi uczniowie w dniu 27 listopada wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji dotyczącym zażywania substancji psychoaktywnych oraz odpowiedzialności prawnej.

Obalonych zostało wiele mitów, a także przedstawiono jak zgubny może być wpływ substancji psychoaktywnych na cale życie człowieka.

Stypendium szkolne za I semestr 2018/2019

Osoby które złożyły wniosek o stypendium szkolne zapraszamy w celu realizacji przyznanego stypendium do pedagoga szkolnego od dnia 10 do 12 grudnia z kompletem dokumentów.

Godziny pracy pedagoga szkolnego:

Poniedziałek 9-13

Wtorek 9-13

Środa 9-15

Zapraszamy!

Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

W dniu 3 grudnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS w ramach kampanii " HIV/AIDS wiem, nie boję się, toleruję ".

Dziękujemy za liczne przybycie i gwarantujemy że każda z przybyłych osób otrzyma choćby symboliczną nagrodę.

Laureatów poznamy na początku przyszłego tygodnia.

Zielona pracownia już działa.

Pod koniec listopada w Zespole Szkół Nr 3 w Zabrzu uruchomiona została nowa sala lekcyjna, którą wyremontowano i wyposażono ze środków pochodzących z Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.Klasa pod nazwą "Akademia Biodoświadczeń" powstała dzięki projektowi pt."Zielona Pracownia. Dzięki ogromnemu wysiłkowi nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr3, zainstalowano nowoczesną interaktywną tablicę multimedialną wraz z rzutnikiem.W klasie znajdują się nowe, piękne ławki,krzesła i meble, mikroskopy,kącik do hodowli roślin oraz liczne pomoce naukowe, które będą służyć do nauki biologii a także rozwijania zainteresowań i pasji przyrodniczych.Koordynatorzy projektu bardzo dziękują za pomoc uczniom klas 4TA i 4TC, którzy w sobotę wnosili pomoce i skręcali meble.

Uroczyste otwarcie planowane jest w styczniu 2019r.