Archiwum z miesiąca Kwiecień 2018

Otwieramy nowy kierunek

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

25.04.2018 r. Nasi uczniowie Jakub Grzegorczyk, Paweł Pietrzak i Denis Machnikowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym zajmując II miejsce na podium.
Serdecznie gratulujemy chłopakom!

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Informacja

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla maturzystów w piątek 27 kwietnia o godzinie 12.

Praca pod napięciem

9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy pracownika  firmy Tauron Dystrybucja S.A., który przybliżył naszym uczniom na czym polega "Praca pod napięciem" w skrócie PPN.

Uczniowie poznali metody pracy w technologii PPN,wyposażenie osobiste i ubiór elektromonterów, zajmujących się PPN oraz wymagania kwalifikacyjne do tego typu prac.

Serdecznie dziękujemy firmie Tauron Dystrybucja S.A. za ciekawe szkolenie
i przygotowywanie swoich potencjalnych pracowników właśnie w naszej szkole.

Wielki finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Bezpieczny Uczeń

26 marca 2018 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Zabrzu miał miejsce finał konkursu Bezpieczny Uczeń. Spośród licznych prac nadesłanych do naszej szkoły komisja w składzie Agnieszka Czemny (organizator), Joanna Zajączkowska (pedagog szkolny) oraz Agnieszka Bylica (wicedyrektor szkoły, nauczyciel informatyki) wyłoniła następujących zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwycięski plakat na temat „ „Wiem, że nie mogę, więc tam nie wchodzę” stworzyła Aleksandra Pogoda z Zabrza. Miejsce drugie zajęła Zofia Zmorek
z Rybnika a trzecie Radosław Nalberski z Myszkowa.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Terminy testów sprawnościowych do klasy sportowej.

Dzień Przedsiębiorczości

W kalendarzu ucznia 21 marca zapewne kojarzy się z pierwszym dniem wiosny lub „Dniem Wagarowicza”

Nasi uczniowie aktywnie od wielu lat uczestniczą w „Dniu Przedsiębiorczości”. Podczas tej ogólnopolskiej akcji uczniowie mogą obserwować osoby, na stanowiskach pracy, z którymi wiążą swoją przyszłość zawodową.

Mogli też obserwować pracę, w miejscach, na co dzień nie dostępnych, dowiedzieć się jakie umiejętności i predyspozycje niezbędne są do wykonywania pracy na danym stanowisku. Dzień Przedsiębiorczości to okazja do zapoznania się ze sposobem organizacji i metodami zarządzania firmą.

Nasi uczniowie – a w tym roku było to 26 osób, dzięki przychylności i zrozumieniu przedsiębiorców gościli w różnych zakładach i obserwowali pracę na różnorodnych stanowiskach.

Wszystkim przedsiębiorcom serdecznie dziękujemy i liczymy za równie mocne zaangażowanie za rok.

W tym roku, jak i poprzednich latach szkolnym Koordynatorem Dnia Przedsiębiorczości był doradca zawodowy Krzysztof Włochowski.

!!! Klasa mundurowa – straży pożarnej oraz Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej ZAPRASZAMY !!!