Archiwum z miesiąca Marzec 2018

Spotkanie z Panem Dariuszem Walerjańskim

Jak co roku w ramach realizacji cyklicznych spotkań przez doradcę zawodowego – „Realizujemy swoje życiowe pasje” gościliśmy pana Dariusza Walerjańskiego, historyka, który w lokalnej telewizji ma swój autorski program „Spacer po Zabrzu”, od lat jest mocno zaangażowany w ratowanie zabrzańskich zabytków poprzemysłowych.

Tym razem motywem przewodnim był temat „AL HINDENBURG” zapomniana historia, ukazująca przemiany zachodzące w Zabrzu przed drugą wojną światową, w jej trakcie i w okresie po jej zakończeniu. To była prawdziwa lekcja historii o obozach jenieckich i pracy przymusowej istniejących w tych latach na terenie naszego miasta.

Po tych bardzo wzruszających i  historycznych faktach, pan Dariusz Walerjański opowiedział o swoich najciekawszych sytuacjach, z którymi spotkał się badając historię zabrzańskich zabytków oraz przytoczył wiele ciekawych wątków, które miały miejsce, podczas realizacji swoich życiowych pasji.

Serdecznie dziękujemy, za jak zawsze, ciekawe zajęcia, mnóstwo informacji i zapraszamy na kolejne „spotkanie z historią”.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Bezpieczny Uzeń:

Konkurs Bezpieczny Uczeń został rozstrzygnięty. Finał konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 marca o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 3. Finalistów powiadomimy drogą mailową.

SUKCES JAKUBA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY POŻARNICZEJ

13 marca uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Placówkę reprezentowali Jakub Rylukowski z klasy 2 TA i Wiktor Garbowski z klasy 3 GB. Konkurs składał się z dwóch części – pierwsza to test złożony z 30 pytań, obejmujący zakres wiedzy z pożarnictwa, a drugi to zastosowanie wiedzy w praktyce, w sytuacji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników naszym uczniom. Dla Jakuba, zajęte miejsce jest równoznaczne z awansem do kolejnego etapu konkursu.

Zapraszamy do nas

A może tak zostać dzielnym strażakiem

Informatyk

Elektryk

!!! Klasa mundurowa – straży pożarnej oraz Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej ZAPRASZAMY !!!