Archiwum z miesiąca Listopad 2017

Melduję Tobie Polsko- rtm Witold Pilecki

Uczniowie naszej szkoły: Milena, Dominika i Sylwek pod opieką p. Jochemczyk wzięli udział w monodramie Przemysława Tejkowskiego poświęconej naszemu patronowi rtm. Witoldowi Pileckiego w studiu koncertowym Radia Katowice.
Udzieliliśmy również wywiadu dot. naszej szkoły, która jako pierwsza w Polsce uczciła pamięć tak niezwykłego bohatera nadając szkole Jego imię.
Zachęcamy do wysłuchania wywiadu, który pojawi się o godz. 20 na antenie Radia Katowice.

„Chłopska Szkoła Biznesu”

19 października uczniowie klasy 4 TC – Tomasz Cichocki i Mateusz Szwarocki uczestniczyli po raz pierwszy, w organizowanej w Zabrzu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery grze planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Gra ta polega na wcieleniu się, w jeden z trzech wybranych andrychowskich zawodów – mianowicie  kowala, tkacza lub piekarza i na produkcji analogicznych do tych zawodów produktów, czyli bryk, chleba lub płótna.

Majątek swój można powiększać poprzez produkcję i sprzedaż towarów.

Można również ryzykować… ale to już leży wyłącznie w gestii graczy.

Przy zgromadzonej odpowiedniej ilości majątku możliwe są wyprawy handlowe, które wiążą się z podjęciem „mniejszego lub większego ryzyka”.

Uczestnicy otrzymali od organizatorów: Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy drobne pamiątki .

Opiekunem silnego i przedsiębiorczego zespołu był Krzysztof Włochowski.

Akcja wolontariacka

Uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli  udział w akcji wolontariackiej.  W imieniu Fundacji Promień Nadzie dziękuję Wam za pomoc a innych serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji.

Joanna  Zajaczkowska

!!! Klasa mundurowa – straży pożarnej oraz Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej ZAPRASZAMY !!!