Archiwum z miesiąca Październik 2017

Tydzień Misyjny

Dnia 18 października br.  w naszej szkole w ramach Tygodnia Misyjnego  zorganizowana została wystawa fotografii obrazująca życie mieszkańców i misjonarzy pracujących w Burkina Faso – państwa w środkowo-zachodniej Afryce.

Podczas prelekcji prowadzonej przez misjonarza, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia mieszkańców OUAGADOUGU. Jak mieszkają, co jedzą, jak wygląda u nich służba zdrowia, nauka dla dzieci oraz jak pracują i spędzają czas wolny.
W trakcie spotkania  można było  zobaczyć, dotknąć a nawet ubrać rzeczy pochodzące z Afryki, tj. sandały, suknie, bluzy, spodnie, naczynia itp. Dzięki temu wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat pracy misjonarzy oraz tego jak wygląda misja.

Wolontariusz

W imieniu Fundacji Promień Nadziei ponownie zapraszam Cię do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, zagrożonych marginalizacją społeczną, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej,  a także ciężko chorym wymagającym leczenia specjalistycznego.

Gdzie?  W sklepie Simply Market przy ul. de Gaulle'a 111 w Zabrzu.

Kiedy?  Akcja odbędzie się w weekend 13 – 15 października w godzinach:

- 13 października piątek , 16:00 – 20.00 (1 tura)

- 14 października- sobota, 10:00 – 14:30 i 14:30 – 19:00 (2 tury)

- 15 października – niedziela, 10:00 – 14:30 i 14:30 – 19:00 (2 tury)

Zapisz się na termin,który Ci odpowiada.  Na każdą turę potrzebujemy wsparcia 4 osób.

Co robimy?  Wolontariusze będą pomagać klientom pakować zakupy oraz zbierać fundusze na cele statutowe Fundacji do zaplombowanych puszek kwestarskich. Ze swojej strony zapewniamy opiekuna, który przez cały czas trwania zbiórki jest                          z Wolontariuszami.

Każdy niepełnoletni Wolontariusz musi posiadać zgodę rodzica.

INFORMACJE I ZAPISY DO 10 PAŹDZIERIKA DO GODZ 10.30

PEDAGOG – SALA 111 lub przez MobiDziennik

Zapraszam

Okazja do pomocy potrzebującym, nabycia ciekawych doświadczeń, podniesienia oceny za zachowanie, oraz dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym J

http://www.promiennadziei.pl/           https://www.facebook.com/fundacjapromiennadziei/

W czasie trwania akcji przewidziana jest przerwa i poczęstunek J, cały czas będzie z Wami opiekun.

Skarbnikowe gody

UDZIAŁ "PILECKIEGO" W BARWNEJ PARADZIE

Jak co roku gotowi do uczczenia kolejnych urodzin naszego miasta wzięliśmy udział w barwnej paradzie, która zainaugurowała "Skarbnikowe Gody".

Powitani przez panią prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik podążaliśmy ulicami miasta za legendarnym Skarbnikiem, aż do parku im. Poległych Bohaterów.
Tematem tegorocznej parady było: „Sportowe miasto”.

Zapraszamy do fotorelacji.

Dzień sportu – fotorelacja

!!! Klasa mundurowa – straży pożarnej oraz Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej ZAPRASZAMY !!!